ALBEX PLUS, s.r.o.
Autorizovaný predaj a servis Mitsubishi Motors


MITSUBISHI RALLIART 2022

Spoločnosť Mitsubishi Motors Corporation oznámila, že sa Team Mitsubishi Ralliart s technickou podporou spoločnosti Mitsubishi Motors zúčastní súťaže Asia Cross Country Rally (AXCR), ktorá sa uskutoční od 6. do 12. augusta 2022. Pretekársky tím do sútaže nasadí globálny strategický model - jednotonový pick-up Triton (L200). Team Mitsubishi Ralliart je súkromný pretekársky tím vo vlastníctve thajskej spoločnosti TANT SPORTS; riaditeľom tímu bol menovaný Hiroši Masuoka, dvojnásobný víťaz Rallye Dakar v rokoch 2002 a 2003.

AXCR sú terénne rallye-preteky usporiadané v súlade s predpismi Medzinárodnej automobilovej federácie (FIA - Federation Internationale de l'Automobile). Súťaž zasadená prevažne v Thajsku sa koná v horúcom a vlhkom prostredí, typickom pre juhovýchodnú časť Ázie, na náročných nespevnených cestách v horách a v džungli. Poznatky získané v rámci súťaže následne Mitsubishi Motors efektívne využije k ďalšiemu zlepšovaniu tradične silných stránok vozidla so zameraním na tuhosť karosérie a podvozku, ovládateľnosť a terénne schopnosti.

„Mitsubishi Motors sa už mnoho rokov zúčastňuje svetového šampionátu aj Rallye Dakar, kde v oboch prípadoch získala majstrovský titul a postupne tak zlepšuje jazdné výkony a schopnosti vozidiel Mitsubishi, ktoré prispievajú k pocitu bezpečia za každého počasia aj stavu vozovky," uviedol Hiroši Masuoka, riaditeľ Team Mitsubishi Ralliart. „Zapojenie spoločnosti Mitsubishi Motors do pretekov AXCR v podobe technickej podpory posilní jedinečnosť našich produktov, najmä pre strategické modely určené pre región ASEAN vrátane pick-upu Triton a vozidiel SUV. Team Mitsubishi Ralliart sa už teraz dôkladne pripravuje, aby naplnil očakávania našich fanúšikov, takže nás neprestávajte sledovať."

Spoločnosť Mitsubishi Motors v novembri 2021 obnovila svoju značku Ralliart a zahájila v Thajsku predej špeciálnych edícií, resp. dielov a príslušenstva na japonskom trhu. Účasť v motoristických súťažiach formou technickej podpory pre Team Mitsubishi Ralliart je z pohľadu Mitsubishi Motors príležitosťou ukázať konštrukčný um a zážitky spájané s vozidlami Mitsubishi.

Video oznámenia o účasti týmu Team Mitsubishi Ralliart v pretekoch AXCR: https://youtu.be/x7CB6pLleC0

L200 RT
L200 RT